Urząd Gminy w Tarłowie

Gmina Tarłów beneficjentem programu "Laboratoria Przyszłości"

Ocena 0/5

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wspólną misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szkoła Podstawowa w Tarłowie im. Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 r.  prowadzona przez Gminę Tarłów znalazła się wśród beneficjentów programu. Placówka otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 70.000 zł , które zostało wykorzystane na zakup wyposażenia podstawowego i dodatkowego z katalogu wyposażenie programu.  Dzięki środkom finansowym uczniowie w nowym roku szkolnym będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. 

Wyposażenie zakupione w ramach zadania unowocześni i uatrakcyjni lekcje oraz dodatkowe zajęcia w szkole.

Wójt Gminy Tarłów

Tomasz Kamiński

 

Labolatoria przyszłości - informacja

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności