Urząd Gminy w Tarłowie

Porozumienie w sprawie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2030.

Ocena 0/5

W ubiegły czwartek tj. 16 września  w Urzędzie Miasta i Gminy w Połańcu podpisano Porozumienie w sprawie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2030, zacieśniając tym samym współpracę w obszarze strategicznej inwestycji „OSI Dolina Wisły”. Współpraca obejmuje gminy: Połaniec, Klimontów, Sandomierz, Koprzywnica, Opatów, Osiek, Ożarów, Zawichost, Pacanów, Staszów, Dwikozy, Lipnik, Łoniów, Łubnice, Obrazów, Rytwiany, Samborzec, Tarłów, Wilczyce oraz Wojciechowice. Liderem została jednogłośnie wybrana Gmina Połaniec. Celem Strategii jest rozwój regionu, pobudzenie gospodarcze i podniesienie jakości życia mieszkańców. Dokument będzie uwzględniał analizę społeczną, gospodarczą i przestrzenną OSI – Dolina Wisły, umożliwi skuteczną realizację zintegrowanych projektów odpowiadających w sposób kompleksowy na potrzeby samorządów, zwiększy efektywność przedsięwzięć realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego w  formule współpracy partnerskiej. Strategia będzie podlegać uzgodnieniom wynikającym z obowiązujących przepisów prawa a także podlegać będzie konsultacjom społecznym, a następnie przedłożona zostanie do uchwalenia radom gmin.

Galeria zdjęć

Porozumienie w sprawie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2030. 5 Porozumienie w sprawie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2030. 4 Porozumienie w sprawie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2030. 3 Porozumienie w sprawie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2030. 2 Porozumienie w sprawie opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego na lata 2021-2030. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności